Jäsenten esittelyjä

Matkailutoimittajien Kilta ry:n jäsenten esittelyjä.

TYÖSUHTEISET

Sampsa Huttunen
Mediareaktori Oy
Ruoholahdenkatu 8, 00180 Helsinki
Puhelin: +358 50 344 8709
Sähköposti: sampsa@mediareaktori.fi

Kai Jauhiainen
Etelä-Suomen Media / Länsi-Uusimaa
Brunkomin rantatie 11 D 47, 10410 Åminnefors
Puhelin: +358 40 652 5964
Sähköposti: kai.jauhiainen@media.fi

Riikka Krenn
Matkasuomi.fi
Piispantilankuja 4, 02240 Espoo
Puhelin: +358 40 547 7682
Sähköposti: riikka.krenn@matkasuomi.fi
Verkkosivut: www.matkasuomi.fi

Heikki Kähkönen
Viisi Tähteä
Kiviportintie 41, 00950 Helsinki
Puhelin: +358 50 353 8885
Sähköposti: heikki@viisitahtea.com
Verkkosivut: www.viisitahtea.com

Jael Nyman
Helsingin Sanomat
Hyljekoukku 3 A 2, 02260 Espoo
Puhelin: +358 50 3383501
Sähköposti: jael.nyman@gmail.com

Markus Parkkinen
Radio Nostalgia
Tallberginkatu 1 C, 00180 Helsinki
Svanströminkuja 1aB 50, 00870 Helsinki
Puhelin: +358 500 718 364
Sähköposti: markus.parkkinen@radionostalgia.fi

Pertti Ruohonen
Savon Sanomat
Vuorikatu 21-23, PL 68, 70101 Kuopio
Puhelin: +358 17 303 111 (vaihde), 050 541 9379
Sähköposti: pertti.ruohonen@savonsanomat.fi

Wif Stenger
Yle News, PL 1, 00024 Yleisradio
Sähköposti: wif.stenger@gmail.com
Häggesbölentie 1, 02480 Kirkkonummi

 

Pamela Taivassalo-Wikholm
Sveriges Radio, Sveriges Radio Finska
Puhelin: + 46 70 841 5537
Skidskyttevägen 13 BV, SE-129 49
Hägersten, Stockholm, Sverige
Puhelin: +46 70 841 5537
Sähköposti: pamela.taivas@gmail.com

Zitting Marianne
Iltalehti, Alvar Aallon katu 2, 00100 Helsinki
Sähköposti: marianne.zittingnn@gmail.com

VAPAA TOIMITTAJAT

Susanna Alatalo
Vapaa toimittaja, valokuvaaja
Humalistonkatu 5 A 5, 00250 Helsinki
Puhelin: +358 45 651 2519
Sähköposti: susanna.alatalo@gmail.com
Verkkosivut: www.susannaalatalo.com

Päivi Arvonen
Vapaa toimittaja ja valokuvaaja vuodesta 2002, kuvausmatkojen sekä karhusafareiden suunnittelija ja matkanjohtaja, Matkailutoimittajien Kilta ry:n puheenjohtaja, Ulkomaantoimittajat ry:n ja Suomen freelance-journalistit ry:n (SFJ) hallituksen jäsen.

Puhelin/WhatsApp: +358 4051 15392
Sähköposti: paivi@timantti-idea.net
Verkkosivut: www.timantti-idea.net
Kuvagalleria Instgramissa www.instagram.com/paiviarvonen
https://www.linkedin.com/in/paiviarvonen/

Linkkejä matkajuttuihin:
https://seura.fi/matkailu/satu-ramo-nauttii-arjestaan-viikinkitarujen-reykjavikissa-maailman-pohjoisin-paakaupunki/
https://www.is.fi/matkat/art-2000005512592.html
https://www.is.fi/matkat/art-2000001227409.html

Tim Bird
Freelancer writer and photographer
Santerlantie 9, 00780 Helsinki
Tel: +358 50 543 8845
Email: timbird2@mac.com
Blog address: siximages.me
Instagram @tim_bird_photo
Pages: www.timbirdphotography.com

Katarina Boijer
Vapaa toimittaja
Matkailutoimittajien Kilta ry:n hallituksen jäsen
Insinöörinkatu 4 C 116, 00880 Helsinki
Puhelin: +358 40 7300 203
Sähköposti: katarinaboijer@gmail.com

Timo Elo
Vapaa toimittaja
Joukkoviestintä Oy, Vänrikki Stoolin katu 12 a 32, 00100 Helsinki
Puhelin: +358 400 497 975
Sähköposti: timo.pekka.elo@kolumbus.fi

Arna Grym
Vapaa toimittaja
Puhelin: +358 40 511 2223
Sähköposti: arna@grym.fi

Pekka Havukainen
Vapaa toimittaja
Nuijamiestenkatu 26 B 10, 50100 Mikkeli
Puhelin: +358 050 324 5819
Sähköposti: pekka.havukainen@surffi.fi

Timo-Erkki Heino
Vapaa toimittaja
Vellikellonpoku 2 E 39, 00410 Helsinki
Puhelin: +358 40 759 9244
Sähköposti: timoerkki.heino@gmail.com

Pekka Heinonen
Vapaa toimittaja
Aseveljentie 6, 11120 Riihimäki
Puhelin: +358 50 505 3353
Sähköposti: heinopesa@gmail.com

Antti Helin
Olen matkailutoimittaja ja tietokirjailija. Päätyöni on suositun kerranelamassa.fi -matkailuportaalin pitäminen, mutta kirjoitan myös lehtiin ja yhteistyökumppaneiden omiin kanaviin. Lisäksi kirjoitan matkailuaiheisia tietokirjoja ja pidän yleisöluentoja. Maailmalla (Thaimaa, Laos, Nepal ja Itä-Timor) vietetyn 15 vuoden jälkeen olen palannut muutamaksi välivuodeksi Suomeen.
Ota yhteyttä, jos kaipaat matkailuaiheiseen tilaisuuteesi innostavaa puhujaa!

Puhelin: +358 40 632 9259
Sähköposti: helin.antti@gmail.com
instagram: Paradisereporter
Verkkosivut: Kerranelamassa.fi, Minnethaimaassa.com

Monni Himari
Vapaa toimittaja, kirjailija, valokuvaaja
Puhelin: +358 50 440 5686
Sähköposti: monni@monnihimari.fi

Portfolio: https://monnihimari.fi
Teosluettelo: https://monnihimari.fi/kirjailijasta/
https://www.instagram.com/kalast.us/
https://www.instagram.com/suomiretki/

Vesa-Pekka Järvelä
Vapaa toimittaja
Erityisalueet: urheilu- ja musiikkimatkat
Papurikonkatu 3, 28220 Pori
Puhelin: +358 44 377 2429
Sähköposti: vesapekka.jarvela@gmail.com

Kirsti Kajanne
Vapaa toimittaja
Lindvallsgatan 11 2tr, SE-117 36 Stockholm
Puhelin: +46 70 757 6463
Sähköposti: kajanne.kirsti@gmail.com
Puhelin: +358 40 732 1436 (Suomessa)

Hanna Kangasniemi
Vapaa toimittaja
Helsinki
Sähköposti: kangasniemih@gmail.com


Tea Karvinen

Vapaa toimittaja, valokuvaaja ja tietokirjailija.
Erityisalueet: luonto / luontomatkailu, arktiset alueet ja Lappi.
Puhelin: +358 50 463 7679
Sähköposti: teakarvinen@gmail.com
Verkkosivut: www.teakarvinen.com

Ninarose Keltto
Vapaa toimittaja
Espoo
Puhelin: +358 50 468 3677
Sähköposti: ninarosemaoz@gmail.com

Marja-Liisa Kinturi
Vapaa toimittaja
Helsinki
Puhelin: +358 45 630 1177
Sähköposti: kinturi@dlc.fi


Kalle Kirstilä

Vapaa toimittaja
Erityisalueet: viini- ja ruoka- ja kult tuurImatkailu, Yhdysvallat, Välimeri,
Baltia, Ruotsi ja kotimaan kaupunkimatkat

Voimasana Oy, Turku
Puhelin: +35850 345 2100
Sähköposti: kalle.kirstila@voimasana.com
Verkkosivut: www.voimasana.com

Antti Koli
Tietokirjailija ja valokuvaaja
Juhannusruusunkuja 3 A 56, 00990 Helsinki
Puhelin: +358 50 466 3056
Sähköposti: 2.antti@gmail.com

Päivi Kaarina Laajanen
Vapaa toimittaja ja valokuvaaja
Erityisalueet: kulttuurimatkailu
Ulvilantie 29/1 G 55, 00350 Helsinki
Puhelin: +358 40 731 1384
Sähköposti: paivikaarina@matkasto.net
Verkkosivut: https://matkasto.net

Hannu-Pekka Laiho
Vapaa toimittaja
Rauninkuja 6, 04230 Kerava
Puhelin: +358 40 553 7808
Sähköposti: hplaiho@gmail.com
hplaiho@outlook.com

Eveliina Lauhio
Vapaa toimittaja
Puhelin: +358 44 576 0447
Sähköposti: eveliina.lauhio@gmail.com

Anikó Lehtinen
Helsinkiläis-unkarilainen vapaa toimittaja, radiotoimittaja, VTM. Erikoistunut ruoka-, kulttuuri- ja juomamatkailuun, lisäksi radiossa musiikki- ja haastatteluohjelmat.
Matkailutoimittajien Kilta ry:n hallituksen varapuheenjohtaja

Puhelin: +358 40 738 1670
Sähköposti: anikomaria@hotmail.com
Instagram: @anikomaria

Hannu Lehtinen
Illuusio Oy
Limingantie 101 A, 00560 Helsinki
Puhelin: +358 400 433 020,
Sähköposti: hannu.lehtinen@illuusio.fi
Verkkosivut: www.sammontalo.fi

Katja Lehtinen
Vapaa toimittaja
Teen monipuolisesti juttuja ja sisällöntuotantoa haasteita pelkäämättä. Mieleenpainuvimmat matkakokemukset ovat Thaimaassa asumisen lisäksi Tansaniasta, jossa työskentelin graduhaastatteluja tehden. Kotini löytyy Suomen vetovoimaisimmasta kaupungista Tampereelta. Lisäksi kirjoitan omaa blogia.

Sähköposti: optimismia@gmail.com
Verkkosivut: www.optimismiajaenergiaa.fi

Markus Lehtipuu
Kirjakustantaja, tietokirjailija ja vapaa toimittaja
Suomalainen Matkaopas
Kannaksentie 1296, 59100 Parikkala
Puhelin: +358 40 592 5625
Sähköposti: markus.lehtipuu@gmail.com
Verkkosivut: www.matkaopas.com

Kari-Veli Lehtonen
Vapaa toimittaja
Erityisalueet: Viro

Suomen Uutispalvelu Ky
Hiojankatu 19, 11910 Riihimäki
Puhelin: +358 50 582 3105
Sähköposti: kariveli.lehtonen@gmail.com

Hanna-Maarit Leppänen
Vapaa toimittaja
Rantakulmantie 3 D 38, 17200 Vääksy
Puhelin: +358 40 703 4253
Sähköposti: hanna.leppanen3@gmail.com

Mirja Lounameri
Vapaa toimittaja
Vanha Saunalahdentie 11 A 1, 02330 Espoo
Puhelin: +358 50 383 8973
Sähköposti: mirja.lounameri@gmail.com
Verkkosivut: www.sanasilmu.fi

Riikka Mahlamäki-Kaistinen
Olen muuramelainen vapaa toimittaja, jolla on vankka kokemus sisällöntuotannosta toimittajana, tiedottajana, toimitussihteerinä ja viestintäpäällikkönä. Koulutukseltani olen filosofian tohtori yleisen kirjallisuuden alalta – sydämeltäni ja työkokemukseltani viestinnän moniottelija. Matkailutoimittajien Kilta ry:n hallituksen jäsen.
Erityisalueet: kulttuuri, autot, liikenne, henkilöhaastattelut ja matkailu.

Puhelin: +358 50 599 6773
Sähköposti: r.mahlamaki@gmail.com

Maria Markus
Vapaa toimittaja, juontaja
Erityisalueet: terveys ja hyvinvointi, ruoka ja juoma.

Jyväskylä
Puhelin: +358 40 778 7577
Sähköposti: maria@mediaroadservice.com

Ulla Miettunen
Vapaa toimittaja
Kölikatu 4 A 2, 20810 Turku
Puhelin: +358 400 270 976
Sähköposti: umiettunen@gmail.com


Ilpo Musto

Valokuvaaja, vapaa toimittaja
Helsinki
Puhelin: +358 44 230 3401
Sähköposti: ilpo.musto@gmail.com
Verkkosivut: ilpomusto.myportfolio.com

Riitta Mustonen
Vapaa toimittaja
Juttuja eri aloilta ja aiheista.
Palkinnot: Salli-journalistipalkinto vuonna 2023
Vuoden paras juttu 2022, Maataloustoimittajat ry
Jaakko Kolmonen ruokakulttuuripalkinto vuonna 2020
Vuoden ruokatoimittaja 2009

Vatajantie 34, 06500 Porvoo
Puhelin: +358 407070522
Sähköposti: riittahmustonen@gmail.com

Linkkejä matkajuttuihin:
https://lehdet.digilehdet.fi/dc72f669-44ca-44ac-8d7d-ca1291a58f2c/49?lang=fi&q=Kroatia
https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/lukemisto/b7497780-14d6-4496-8430-1ca0cb9cc7f0
https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/lukemisto/754cdea5-0a85-453d-bf14-569b37648489

Hannu Niklander
Vapaa toimittaja, kirjailija
Erityisalueet: kirjallisuus, kulttuurimatkat, pohjoismaat, Upsala,
Kanada, matkat merkkihenkilöiden jalanjäljillä.

Fagerkullankatu 9, 03600 Karkkila
työhuone: Ollilantie 255, 03300 Otalampi
Puhelin: +358 45 8712 931
Sähköposti: hannu.niklander@kolumbus.fi

Eero Nokela
Vapaa toimittaja
Erityisalueet: Kreikka, Yhdysvallat ja Karibia.

Katajanokanranta 17 A 4, 00160 Helsinki
Puhelin: +358 50 553 5681, +358 9 650 282
Sähköposti: eero.nokela@kolumbus.fi

Ilkka Nousiainen
Vapaa toimittaja
Primavera Viestintätoimiston perustaja.
Erikoistunut kirjoittamaan matkailusta ja
yhteiskunnallisista asioista.

Kauppiaskatu 10 D 73, 20100 Turku
Puhelin: +358 50 380 7947
Sähköposti: ilkka.nousiainen@primainfo.fi

Pekka Numminen
Vapaa toimittaja
Olen ollut pitkään ulkomaantoimittajana Suomessa ja Lontoossa sekä päällikkötoimittajana sanomalehdissä, aikakauslehdissä ja televisiossa: https://www.linkedin.com/in/pekka-numminen-b5b1884/details/experience/ Olen myös kirjoittanut ja kuvannut säännöllisesti matkajuttuja.

Helsinki
Puhelin: +358 50 383 8860
Sähköposti: pekka.numminen@elisanet.fi

Linkkejä matkajuttuihin:
https://www.iltalehti.fi/matkajutut/a/2cff94ab-d31b-4f8b-a9f6-e8fa7d15c091
https://www.hs.fi/matka/art-2000005588639.html
https://www.hs.fi/matka/art-2000005462595.html

Katja Nykänen
Vapaa toimittaja
Thessaloniki, Greece
Puhelin: +358 50 532 8900
Sähköposti: nykanen.katja@gmail.com

Harri Nyman
Vapaa toimittaja
Erityisalue: golfmatkat

Rautiaisentie 21 A 7, 02660 Espoo
Puhelin: +358 40 559 7144
Sähköposti: nymanhar@gmail.com

Tero Pajukallio
Vapaa toimittaja, valokuvaaja
Viestitie 5, 00370 Helsinki
Puhelin: +358 400 799 585
Sähköposti: tero.pajukallio@diaidea.fi
Verkkosivut: http://www.diaidea.fi

Seppo J. Partanen
Vapaa toimittaja, kirjailija
Erikoisalue: Lappi, Petsamo, kullankaivu, matkailun historia

Tyrskyvuori 2 E 70, 02320 Espoo
Puhelin: +358 50 512 1951
Sähköposti: seppojpartanen@gmail.com
https://seppojpartanen.com/
https://www.kultahippu.fi/

Heli Pekkarinen
Vapaa toimittaja
Via Innocenzo X 65 int 2
Rooma Italia
Puhelin: +393 406 669 142
Sähköposti: heli.pekkarinen@gmail.com

Hannu Pesonen
Vapaa toimittaja
Sähköposti: pesonen.hannu@gmail.com

Nina Pinjola
Mediafocus Oy
Pohjoisranta 4 A 6, 00170 Helsinki
Puhelin: +358 10 271 4224 / työ
Sähköposti: nina.pinjola@mediafocus.fi
Verkkosivut: www.mediafocus.fi
Puhelin: +358 40 510 6776

Juha Puikkonen
Vapaa toimittaja, valokuvaaja
Prasintie 35. 02540 Kylmälä
Puhelin: +358 40 5804 994
Sähköposti: juha.travan@gmail.com
Verkkosivut: www.travan.jalbum.net

Päivi Remes
Vapaa toimittaja, tuottaja
Earlybird Creations Oy
Puhelin: +358 400 418 171
Sähköpostiosoite: paivi.remes@ebird.fi

Juha Roiha
Vapaa toimittaja
Erityisalue: kulttuuri ja luonto
Jousimiehentie 9 I 82, 00740 Helsinki
Puhelin / WhatsApp / Messenger +358 40 830 7186
Sähköposti: roiha.juha@gmail.com
Yle TV1/Urheilu ja tapahtumat/Puoli 7
PL 3, 00024 Yleisradio

Mia Rouvinen
Vapaa toimittaja
Joensuu / Helsinki
Puhelin: +358 41 3193 238
Sähköposti: mia.rouvinen@gmail.com

https://www.heili.fi/uutiset/item/10370-tie-vie-tallinnasta-itaan

Riitta Saarinen
Vapaa toimittaja
Lauri Mikonpojan tie 16 D 6
00840 Helsinki
Puhelin: +358 40 572 5715
Sähköposti: riitta.saarinen@dlc.fi 

Robert Seger
Valokuvaaja
Martinkatu 12 as. 10, 20810 Turku
Puhelin: +358 50 553 6463
Sähköposti: moment@robertseger.com
Verkkosivut: www.robertseger.com

Päivi Seppä-Lassila
Vapaa toimittaja, bloggaaja
Erityisalueet: kirjallisuus ja kulttuurimatkat

Tähkäpolku 4 C 105, 20720 Turku
Puhelin: +358 50 492 7148
Sähköposti: paiviseppalassila@gmail.com
https://www.instagram.com/paiviseppalassila/
https://www.linkedin.com/in/paiviseppalassila/
https://twitter.com/PSeppaLassila
Matkablogi: https://parastalahteanyt.wordpress.com/

Kirsti Sergejeff
Vapaa toimittaja, bloggaaja
Erityisalueet: harraste-. luonto- ja hyvinvointimatkat, Suomi ulkomaalaisille.

Puhelin: +358 40596 5434
Sähköposti: kirsti.sergejeff@cosyfinland.com
Matkablogi: www.mummomatkabloggaa.fi

Russell Snyder
English-language freelancer
Hermanni maja Ao 2 19, EE 10137 Tallinn
Tel: +372 530 62083
Email: rustysnyder123@gmail.com

 

Seppo Suomela
Vapaa toimittaja
Pieni Roobertinkatu 4-6 N 75, 00130 Helsinki
Puhelin: +358 50 531 6768
Sähköposti: seppo_suomela@yahoo.com

Susanna Särkkä
Vapaa toimittaja
Matkailutoimittajien Kilta ry:n hallituksen jäsen ja palkintotoimikunnan puheenjohtaja
Topeliuksenkatu 17 A 6, 00250 Helsinki
Puhelin: +358 40 830 7166
Sähköposti: susanna.sarkka@elisanet.fi

Linkkejä matkajuttuihin:
https://seura.fi/matkailu/tukholman-saaristo-pyoraillen/
https://seura.fi/matkailu/makumatka-georgiaan-tarjoaa-hatsapureja-ja-ruukkuviineja/
https://www.hs.fi/matka/art-2000005802014.html/

Irene Telaranta
Vapaa toimittaja
Majavatie 11 D 41, 00800 Helsinki
Puhelin: +358 40 5899 695
Sähköposti: irene.telaranta@yahoo.com

Uzi Varon
Vapaa toimittaja, valokuvaaja
Pilvilinnankatu 6 A 6, 00960 Helsinki
Puhelin: +358 40 570 9874
Sähköposti: uzi.varon@uzivaron.com
Verkkosivut: http://uzivaron.com

Sören Viktorsson
Vapaa toimittaja
Erityisalueet: Kiina, Kreikka, Ruotsi ja Tsekki

Eteläinen Rautatiekatu 14 B a 12, 00100 Helsinki
Puhelin: +358 50 563 6812,
Sähköposti: sorenvikt@gmail.com
Verkkosivut: www.finlandsreportage.com

Pekka Virolainen
Vapaa toimittaja
Erityisalueet: harrastematkat, urheilumatkat,
hiihto ja laskettelu, kustannustietoinen matkailu,
matkailun talous, hostellit.

Puhelin: +358 44 3211 821
Sähköposti: pekka.virolainen@gmail.com

Pekka Virtanen
Vapaa toimittaja
Sähköposti: pekka.virtanen@hotmail.fi

Taina Värri
Vapaa toimittaja, valokuvaaja ja videokuvaaja
Looking forward to cooperating with you!

Media Professional / Mediakunta OSK
Puhelin: +358 50 313 7173
Sähköposti: varri@optimyst.com, tainavarri@gmail.com
Verkkosivut: http://www.optimyst.com
http://www.tabloidi.com
Instagram: tainavarri

Heino Ylisipola
Vapaa toimittaja
Lallinkuja 4, 00700 Helsinki
Puhelin: +358 50 517 0877
Sähköposti: heino.ylisipola@gmail.com

Wei Zhou
Vapaa toimittaja
Gustav Pauligin katu 18 C 9, 00990 Helsinki
Puhelin: +358 40 501 2788
Sähköposti: weicomm@hotmail.com

 

MATKABLOGGAAJAT

Paula Gaston
Matkabloggaaja, matkailualan opettaja
Villahdenkuja 2-6 as 5, Kokkola
Puhelin: +358 407 586 686
Sähköposti: paula.gaston@mail.com
Verkkosivut: www.paulagaston.com

Cilla Heiskanen
Matkabloggaaja, Vapaa toimittaja
Pieksämäki
Sähköposti: cilla.heiskanen@gmail.com
Instagram: https://instagram.com/cillamaria8
Verkkosivut: https://cillamariatravel.fi

Krista Hytönen
Matkabloggaaja
Espoo
Puhelin: +358 40 506 8101
Sähköposti: kristallinhohtoa@gmail.com
Instagram: https://www.instagram.com/kristallinhohtoa/
Verkkosivut: www.kristallinhohtoa.fi

Linkkejä matkajuttuihin:
https://www.kristallinhohtoa.fi/2023/07/norjan-hurtigruten-vuonoristeily.html
https://www.kristallinhohtoa.fi/2023/09/ahvenanmaan-skordefest-sadonkorjuujuhlat.html
https://www.kristallinhohtoa.fi/2023/08/matkavinkkeja-puolan-varsovaan-parhaat.html

Timo Kiviuoma
Risteily- ja hotellibloggaaja. Copywriter, instagrammer, traveler. Erityisesti kiinnostaa Välimeren risteilyt ja Helsingin hotellit.

Lahti
Puhelin: +358 50 3888 715
Sähköposti: timo.kiviluoma@travelscandinavia.net
Instagram: https://www.instagram.com/travelwithtimo/
Verkkosivut: www.travelwithtimo.com

Linkkejä matkajuttuihin:
https://www.travelwithtimo.com/viking-gabriella-luksus
https://www.travelwithtimo.com/rsu-anatomy-museum
Https://www.travelwithtimo.com/norwegian-epic-valimeri

Teija Kohijoki
Matkabloggaaja
Puhelin: +358 407185941
Sähköposti: teija.kohijoki@gmail.com

Eveliina Korhonen
Matkaboggaaja
Sähköposti: reissukuumeessa@gmail.com
Matkablogi: www.reissukuume.net
Instagram: https://www.instagram.com/reissukuume
TikTok: https://www.tiktok.com/@reissukuumeessa

Merja Kukkonen
Matkabloggaaja
Matkailutoimittajien Kilta ry:n hallituksen taloudenhoitaja
Lahti
Puhelin: +358 50 966 2488
Sähköposti: peppi707@gmail.com

Marika Meskanen
Lahti
Puhelin: +358 40 076 5543
Sähköposti: mtmesk@utu.fi

Annika Palmujoki
Matkabloggaaja
Puhelin: +358 41 524 9941
Sähköposti: annika@travelloverblogi.fi
Verkkosivut: https://www.travelloverblogi.fi/

Rami Rajakallio
Matkbloggaaja
Oluenmakuisia unelmareissuja ympäri maailmaa kotimaata unohtamatta. Suomen luetuimpia matkablogea vuodesta toiseen.
Kaupalliset yhteistyöt aitoa lisäarvoa tuottaen.

Pilotinpolku 1, 33900 Tampere
Puhelin: +358 50 343 6040
Sähköposti: kohteenamaailma@gmail.com
Verkkosivut: https://kohteenamaailma.fi/

Pirkko Schildt
Matkabloggaaja
Maabongaustakin harrastava, nyt jo seniori. Jo 20 vuotta ilmestyneessä matkablogissa juttuja yli 150 maasta. Uusia kohteita kertyy edelleen useita joka vuosi!
Espoo
Sähköposti: pirkko.schildt@gmail.com
Matkablogi: https://meriharakka.net

Johanna Suomela
Luontobloggaaja
Stenbergintie 29 A, 02700 Kauniainen
Puhelin: +358 50 555 7833
Sähköposti: johanna.suomela@gmail.com

Ilkka Tammela
Matkabloggaaja
Sähköposti: netammelat@gmail.com
Matkablogi: https://netammelat.fi

Katri Tammela
Matkabloggaaja
Sähköposti: netammelat@gmail.com
Matkablogi: https://netammelat.fi

 

Alexander Trivedi
Matkabloggaaja
Hepokuja 9 a 32, 01300 Vantaa
Puhelin: +358 44 505 2533
Sähköposti: alexander.arkiruokaa@gmail.com
Verkkosivut: https://www.tiktok.com/@alexandertrivedi/