Matkatoimistot M-Ö

Kotimaiset

Matka-Agentit/Suomen Matka-Agentit Oy
toimitusjohtaja Jorma Kukkonen
kaupallinen johtaja Ilse Samuelsson
puh. 010 3212800
vapaa-ajan matkat puh. 010 3212820
liikematkat puh. 010 3212805, service på svenska 
www.matka-agentit.fi
• Porvoo 06100, Lundinkatu 16, fax 019 536 0465, porvoo@matka-agentit.fi       
• Helsinki 00180, Eerikinkatu 33, helsinki@matka-agentit.fi
• Joensuu 80100, Kirkkokatu 20, joensuu@matka-agentit.fi
• Turku 20100, Linnankatu 8 E, turku@matka-agentit.fi
 
......................................................................................

Matkaikkuna Oy
Kauppiaankatu 4, 10300 Karjaa
puh. 019 278 2800
karis@matkahaukka.com
http://karjaa.matkahaukka.com
toimitusjohtaja Hilkka Lindqvist
......................................................................................

Matka-Jokela Oy
Aittalahdenkatu 6, 38200 Sastamala
puh. 03 511 9010, fax 03 511 9012
kirsti.jokela@matka-jokela.fi
www.matka-jokela.fi
toimitusjohtaja Kirsti Jokela

......................................................................................


Matka Mieli Oy
Keinulaudankuja 4 E, 00940  Helsinki
puh. 09 5840 0420
info@matkamieli.fi
www.matkamieli.fi
toimitusjohtaja Esko Honkanen
.....................................................................................

MatkaPaletti Oy
PL 1, 00561  Helsinki
www.matkapaletti.fi
puh. 010 320 2690, info@matkapaletti.fi
toimitusjohtaja Päivi Tossavainen

......................................................................................

Matkapojat Oy

Pyhäjärvenkatu 5 A, 33200 Tampere

toimitusjohtaja Ari Penttilä

myyntipalvelu puh. 010 2323 200, myynti@matkapojat.fi

www.matkapojat.fi
toimistot:

• Helsinki 00160, Katajanokanlaituri 8
puh.
010 2323 200, lennot@matkapojat.fi
helsinki@matkapojat.fi

Jyväskylä 40100, Puistokatu 2/Kolmikulma

puh. 010 2323 200, jyvaskyla@matkapojat.fi

Kotka 48100, Kauppakeskus Pasaati, 2. krs., Keskuskatu 10

puh. 010 2323 200, kotka@matkapojat.fi

Kouvola 45100, Keskikatu 8

puh. 010 2323 200, kouvola@matkapojat.fi

Lahti 15110, Vapaudenkatu 18
puh. 010 2323 200, lahti@matkapojat.fi
Lappeenranta 53100, Kauppakatu 40 D
puh. 010 2323 200, lappeenranta@matkapojat.fi

Mikkeli 50100, Maaherrankatu 26

puh. 010 2323 200, mikkeli@matkapojat.fi

Pori 28100, Eteläkauppatori 2

puh. 010 2323 200, pori@matkapojat.fi

Rauma 26100, Nortamonkatu 18

puh. 010 2323 200, rauma@matkapojat.fi

Seinäjoki 60100, Kalevankatu 14

puh. 010 2323 200, seinajoki@matkapojat.fi

Tampere 33100, Tuomiokirkonkatu 19

puh. 010 2323 200, tampere@matkapojat.fi

Turku 20100, Kristiinankatu 10

puh. 010 2323 200, turku@matkapojat.fi

Vaasa 65100, Rosteninkatu 8

puh. 010 2323 200, vaasa@matkapojat.fi

..................................................................................


Matkapörssi Oy
Alvar Aallon katu 3 C, PL 372, 00101  Helsinki
puh. 010 665 9400
myynti@matkaporssi.com
www.matkaporssi.com

..................................................................................

Matkatoimisto Ingves & Svanbäck
Industrivägen 1/Telollisuustie 1, 65610 Korsholm/Mustasaari
info@ingsva.fi
www.ingsva.fi
• Närpes 64230, Terminalvägen 4 A
• Jakobostad 68600, Permosvängen 105
tel./puh. 020 743 4520
..................................................................................

Matkatoimisto MATKALLE...

Kauppakatu 11 A 6, 3.krs, 60100 Seinäjoki
puh. 0600 393 222, matkalle@matkalle.org
Kauhajoki 61800, puh. 06 231 3867
www.matkalle.org

.................................................................................
 
Matkatoimisto Matka-Rasti Oy               
Asemakatu 4, 84100 Ylivieska
puh. 08 469 44 70
ylivieska@matkarasti.fi
toimitusjohtaja Liisa Kotka
www.matkarasti.fi
......................................................................................
 
Matkatoimisto Oy Matka-Vekka
ks. Primera Holidays Oy

......................................................................................

Naantalin Matkakauppa
ks.WE Travel Oy Ab
......................................................................................

OK-Matkat
Nordic Ferry Center Oy
Uudenmaankatu 16 A, 00120 Helsinki
puh. 09 251 02 050 , myynti@okmatkat.fi
www.okmatkat.fi
toimitusjohtaja Tia Pajala, puh.09 251 02 079
kaupallinenjohtaja Peter Forsström, puh. 09 251 02 083

......................................................................................


Oympia Kaukomatkatoimisto      
Yrjönkatu 9, 00120 Helsinki, puh. 09 696 2770
fax 09 648 481, etunimi.sukunimi@olympia.fi
www.olympia.fi
toimitusjohtaja Matti Palermaa
markkinointipäällikkö Sari Juurinen
tuotantopäällikkö Petri Mukkila

......................................................................................

Oravais Trafik Ab-Oravaisten Liikenne Oy      
Rosteninkatu 8, 65100 Vaasa
puh. 06 318 4000, fax 06 318 4001, info@ot-resor.fi
www.ot-resor.fi
toimitusjohtaja Niklas Iso-aho
ryhmämyynti Sören Forsman

......................................................................................

Pamplemousse Oy
Ranskan matkojen asiantuntija    
Puhurinpolku 1 B, 02120 Espoo
puh. 09 455 1121, 050 531 63 41, fax 09 455 1120
henni.lieto@pamplemousse.fi
www.pamplemousse.fi
toimitusjohtaja Henni Lieto-Pihlajaoja

......................................................................................

Pohjolan Matka / Pohjolan Turistiauto Oy
Vuorikatu 26 B, 70100 Kuopio, puh. 0201 303 350
etunimi.sukunimi@pohjolanmatka.fi
www.pohjolanmatka.fi
liiketoimintajohtaja Petter Mikkonen, puh. 0201 303 359
tuotantopäällikkö Miia Haverinen, puh. 0201 303 436
markkinointipäällikkö Piia Räty, puh. 0201 303 399
myyntitoimistot
• Joensuu 80130, Kuurnankatu 51, puh. 0201 303 420
matkat.joensuu@pohjolanmatka.fi
• Jyväskylä 40520, Salmirannantie 1 A, puh. 0201 303 330
matkat.jyvaskyla@pohjolanmatka.fi
• Kitee 82500, Olkontie 4, puh. 020 303 430020 303 430
matkat.kitee@pohjolanmatka.fi
• Kuopio 70100, Vuorikatu 26 B, puh. 0201 303 350
matkat.kuopio@pohjolanmatka.fi
• Lappeenranta 53100, Valtakatu 51, puh. 0201 303 500
matkat.lappeenranta@pohjolanmatka.fi

......................................................................................

Poltravel-Puolanmatkat Oy

Nuijamiestentie 5 A, 00400 Helsinki    
puh. 09 724 4133, poltravel@poltravel.fi
www.poltravel.fi       
toimitusjohtaja Marjut Valta
myyntivirkailija Aga Hyyryläinen

......................................................................................



Primera Holidays Oy
Matkavekka

Äyritie 12 C  01510 Vantaa
myyntipalvelu, puh. 020 120 4000
etunimi.sukunimi@matkavekka.fi
www.matkavekka.fi
toimitusjohtaja  Minna Tuorila puh. 020 120 4081
talous- ja henkilöstöhallinto Tuija Halme, puh. 020 120 4044
markkinointi Sami Nenonen, puh. 050 414 1643
myynti Hanna Lehtonen, puh. 020 120 4071
tuotekehitys Tiina Saari, puh. 020 120 4042
StopOver-liiketoiminta Ari Huuskonen, puh. 020 120 4050

......................................................................................



Tjäreborg
Urho Kekkosen katu 3 B, 00100 Helsinki

puh. 09 123 7200, fax 09 123 7333

etunimi.sukunimi@tjareborg.fi

www.tjareborg.fi

toimitusjohtaja Christian Gr
ønli, puh. ++47 97 64 57 50

tuotepäällikkö Jessica Virtanen, puh. 040 524 7116
myyntipäällikkö Saana Ruonala, puh. 050 571 3248

markkinointipäällikkö Anu Koskinen, puh. 040 410 4027

valtakunnallinen myynti
, puh. 09 123 71

ryhmämyynt
i, puh. 09 123 7681

myyntitoimisto:

Helsinki 00100, Urho Kekkosen katu 3 B, 5. krs

fax
09 1237 640


......................................................................................
 

WE Travel Oy Ab/Naantalin Matkakauppa

Luostarinkatu 18, 21100 Naantali
puh. 02 432 127
7
info@naantalinmatkakauppa.fi
www.naantalinmatkakauppa.fi
www.wetravel.fi

......................................................................................