lauantai, marraskuu 17

Matkailualan järjestöt – Firms and Organizations in Tourism

Erityistoimihenkilöt ET ry
Matkailu-, kulttuuri- ja vapaa-aikasektorin toimihenkilöiden
ammattiyhdistys
Erityisalojen toimihenkilöliitto ERTO ry
Asemamiehenkatu 4, 00520 Helsinki
puh. 09 613 231, fax 09 613 23 202
www.etry.fi, www.erto.fi
puheenjohtaja Tarja Haili, puh. 040 774 1718
tarja.haili@erto.fi

Joensuun Seudun Kehittämisyhtiö JOSEK Oy
Länsikatu 15, 80110 Joensuu
markkinointipäällikkö Anne Mujunen
puh. 0500 285 906, anne.mujunen@josek.fi
www.josek.fi

 

Matkailutoimittajien Kilta ry
Linnankoskenkatu 4 A 7, 00250 Helsinki
www.matkailutoimittajienkilta.fi
puheenjohtaja Reijo Härkönen
puh. 040 501 2328
datapuhelut EU:n ulkopuolella +372 57314295
Studio Etta Oy, reijo.harkonen@pp.inet.fi
sihteeri Ritva Törmänen, puh. 050 403 9923
ritva.tormanen@kolumbus.fi

 

Palvelualojen ammattiliitto PAM ry
Siltasaarenkatu 18 A, 8. krs/PL 54, 00531 Helsinki
www.pam.fi

Pohjois-Karjalan maakuntaliitto
Pielisjoen linna, Siltakatu 2,80100 Joensuu
viestintäpäällikkö Rauno Jussila
puh 040 733 8478
rauno.jussila@pohjois-karjala.fi
www.pohjois-karjala.fi

SF-Caravan ry
Viipurintie 58, 13210 Hämeenlinna
puh. 03 615 311, fax 03 615 3161
www.karavaanarit.fi
puheenjohtaja Olli Rusi
puh. 0400 522 895, olli.rusi@karavaanarit.fi
toiminnanjohtaja Timo Piilonen
puh. 03 615 3121, 050 592 6561
timo.piilonen@karavaanarit.fi

Suomen Hostellijärjestö
Yrjönkatu 38 B 15, 00100 Helsinki
info@hihostels.fi
www.hostellit.fi
pääsihteeri Sanni Viirto
markkinointi- ja viestintäkoordinaattori Sinikka Komu

Suomen matkailumarkkinointi Oy
Välitalontie 14 D, 00660 Helsinki
info@sumana.fi, etunimi@sumama.fi
www.sumama.fi
Leo Pitkänen, puh. 040 545 9491
Sven Hansen, puh. 040 761 5731

Suomen Matkailuorganisaatioiden yhdistys – SUOMA ry
toiminnanjohtaja Hannu Komu, puh. 0400 615 756
hannu.komu@onvisio.fi
puheenjohtaja Anne-Marget Hellén,Visit Turku
anne-marget.hellen@turku.fi
www.suoma.fi